Pule me Qull - Revista Shije

Pula e gatuar me qull është një traditë e hershme e gjithë trevave shqiptare por secila zonë ka mënyrën e saj të gatimit.

Posted in

A propos de

,

Les prochaines conférences

|

Leave a reply

Gjoks pule me qull në tavë - Piper.al

Përgatitja: Fillimisht hedhim vajin e ullirit në një tigan. Pastaj shtojmë miellin e misrit dhe të grurit dhe i lëmë të skuqen në zjarr të ngadaltë, derisa e gjithë masa të marrë një ngjyrë që tregon skuqjen e plotë.

Posted in

A propos de

,

Les prochaines conférences

|

Leave a reply

Receta Juaj, "Pulë me Qull" - Ora News - video dailymotion

pule me qull Një recetë tjetër tradicionale gatuar në të gjithë vendin, është dhe pula me qull, e cila kërkon pak më shumë mund, por sjell shumë shije.

Posted in

A propos de

,

Les prochaines conférences

|

Leave a reply

Pule me Qull - Revista Shije

Fillimisht hedhim vajin e ullirit në një tigan. Pastaj shtojmë miellin e misrit dhe të grurit dhe i lëmë të skuqen në zjarr të ngadaltë, derisa e gjithë masa të marrë një ngjyrë që tregon skuqjen e plotë. Kësaj mase i shtojmë lëngun e mishit të pulës, shtojmë hudhrat, kripën

Posted in

A propos de

,

Les prochaines conférences

|

Leave a reply

Pulë me qull - Telegrafi

pule me qull Një recetë tjetër tradicionale gatuar në të gjithë vendin, është dhe pula me qull, e cila kërkon pak më shumë mund, por sjell shumë shije.

Posted in

A propos de

,

Les prochaines conférences

|

Leave a reply

Qull misri me lëng pule fshati | Albanian Soups & Stews

Perberesit per 7 persona: 7 kofshe pule 5 luge miell 8 arra te ngrire imet 5 thelbinj hudher te shtypura Pergatitja: Ziejme kofshet e pules ne nje tigat skuqim miellin me hudher dhe arrat deri sa te marre ngjyre te erret pastaj hedhim kofshet dhe lengun e kofsheve sa te marre 2 vale dhe e […]

Posted in

A propos de

,

Les prochaines conférences

|

Leave a reply

Pulë Fshati Me Qull Nga Tradita e Odës Dibrane - AgroWeb

pule me qull Përbërësit: 1 pulë 1 kg (Për një shije më të mirë përzgjidhni pulë fshati), 100 ml vaj ulliri ose 200 gr gjalpë i freskët, 15 lugë gjelle miell misri,

Posted in

A propos de

,

Les prochaines conférences

|

Leave a reply

Pulë Fshati Me Qull – Receta Gatimi

pule me qull Një version shumë i thjeshtë i gatimit të pulës është ai me miell misri, apo si njihet ndryshe pulë me qull. Mund të përdorni të gjithë pulën ose nëse ju gjenden në shtëpi vetëm kofshët apo gjoksi, mund t’i …

Posted in

A propos de

,

Les prochaines conférences

|

Leave a reply

Gjoks pule me qull në tavë - Piper.al

Si te gatuajme “Qull Pule” – Receta gatimi për “Qull Pule”. Për të gatuar qullin e pulës veprojmë në këtë mënyrë: Marrim pulën, e pastrojmë dhe më pas e ndajmë në pjesë.

Posted in

A propos de

,

Les prochaines conférences

|

Leave a reply

Pula me Qull. - YouTube

pule me qull Receta e mishit të pulës me qull është një recetë e veçantë shqiptare, e cila përgatitet në cdo kohë dhe shumë shpejt. Përgatitja kërkon përbërës shumë të thjeshtë dhe krijon një vakt të bollshëm.

Posted in

A propos de

,

Les prochaines conférences

|

Leave a reply

Pule me Qull - Gatime Shqiptare

Fillimisht hedhim vajin e ullirit në një tigan. Pastaj shtojmë miellin e misrit dhe të grurit dhe i lëmë të skuqen në zjarr të ngadaltë, derisa e gjithë masa të marrë një ngjyrë që tregon skuqjen e plotë.

Posted in

A propos de

,

Les prochaines conférences

|

Leave a reply

Si të gatuajmë pulë me qull - Albeu.com

This Pin was discovered by Albanian Recipes. Discover (and save!) your own Pins on Pinterest.

Posted in

A propos de

,

Les prochaines conférences

|

Leave a reply

Pule ne qull me miell misri - Forum-Al.com™

pule me qull Një recetë tjetër tradicionale gatuar në të gjithë vendin, është dhe pula me qull, e cila kërkon pak më shumë mund, por sjell shumë shije.

Posted in

A propos de

,

Les prochaines conférences

|

Leave a reply

Posted in

A propos de

,

Les prochaines conférences

|

Leave a reply